«Рівнеагробуд»

Опубликовано admin в


03 червня 2014 року між Федорчуком Андрієм Богдановичем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агробуд-Рівне», засновником якого із часткою в розмірі 99,64% була Рівненська обласна асоціація по сільському будівництву «Рівнеагробуд», директором якого був Новосад С.М., укладено договір іпотеки, посвідчений 03.06.2014 року приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Онофрейчук С.Й., зареєстровано в реєстрі за №1367 (надалі – Договір іпотеки від 03.06.2014 року). Згідно п. 1.1. Договору іпотеки від 03.06.2014 року дійсний договір забезпечує вимоги Федорчука А.Б., які випливають з договору позики від 18 квітня 2014 року укладеного між Федорчуком А.Б. та боржником – Козачком Віталієм Петровичем (а також будь-якими додатковими угодами до нього) та договору поруки від 18 квітня 2014 року, укладеного між поручителем – Товариством з обмеженою відповідальністю «Агробуд-Рівне» та кредитором – Федорчуком Андрієм Богдановичем, договору позики укладеного між Федорчуком А.Б. та Позичальником – Козачком Віталієм Петровичем, за умовами якого Козачок зобов’язаний Федорчуку А.Б. не пізніше 18 липня 2014 року повернути позику у розмірі 6000000,00 (Шість мільйонів) гривень 00 коп., сплатити штрафні санкції у розмірі і випадках, передбачених договором позики та чинним законодавством України. Предметом іпотеки за Договором іпотеки від 03.06.2014 року є: нерухоме майно – нежитлова будівля, адміністративний будинок, літ. А-4, загальною площею 1512 кв.м., яка знаходиться за адресою: м. Рівне, вулиця 16 Липня (вулиця Комуністична), будинок 10, яка належить ТОВ «Агробуд-Рівне» на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 06 вересня 2004 року виданого на підставі розпорядження міського голови 02 вересня 2004 року за № 1974-р. Державна реєстрація права власності на вищезазначену житлову будівлю проведена 06 травня 2014 року Реєстраційною службою Рівненського міського управління юстиції Рівненської області, номер запису про право власності: 5557267, реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна: 353458856101, індексний номер витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності 21278695.

Такі дії Новосада Сергія Миколайовича, Федорчука Андрія Богдановича та Козачка Віталія Петровича підпадають під ознаки злочинів, передбачених статтею 364-1 — Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, частиною 4 статті 190 – Шахрайство.

У зв’язку з такими протиправними діями Новосада С.М. та Федорчука А.Б. згідно поданої заяви, Прокуратурою м. Рівне 03.12.2014 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення №42014180010000154 за ч. 1 ст. 191 КК України, а матеріали направлено для організації провадження досудового розслідування до СВ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області.

З метою тиску на засновників Асоціації «Рівнеагробуд»,  Федорчук А.Б. перебуваючи у дружніх стосунках та змові із керівництвом ГУ Національної поліції в Рівненській області, а також з начальником Управління державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області Мічудою І.В., надумано та безпідставно домігся реєстрації кримінального провадження Березнівським відділенням нацполіції щодо забудовника – ОК «ЖБК «Рівбуд» по будівництву багатоквартирного житлового будинку в м. Березне, де генеральним підрядником виступає Березнівський «Райагробуд». При цьому кримінальне провадження №12016180060000275 від 15.06.2016 зареєстроване за ст. 356 КК України. Підставою для відкриття кримінального провадження був лист Мічуди І.В., де вказується на бездіяльність, що, відповідно, виключає наявність складу злочину. При цьому, у рамках кримінального провадження, слідчими було подано клопотання з недостовірною інформацією до Березнівського районного суду, внаслідок чого слідчий суддя виніс ряд  незаконних ухвал, в тому числі про обшук в адвокатському об’єднанні з порушенням вимог та гарантій, передбачених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

У подальшому Асоціація «Рівнеагробуд» звернулася до Рівненського міського суду із позовом до Федорчука Андрія Богдановича про витребування із чужого незаконного володіння адміністративної будівлі по вул. 16 Липня, 10 в м. Рівне. Всі судові інстанції, в тому числі Велика Палата Верховного Суду прийняли рішення про зобов’язання Федорчука А.Б. повернути Асоціації «Рівнеагробуд» будівлю по вул. 16 Липня, 10 в м. Рівне. З метою убезпечити себе від необхідності виконувати невигідне для нього судове рішення, Федорчук А.Б. віддав у безкоштовну оренду офісне приміщення по вул. 16 Липня, 10 в м. Рівне для Рівненського осередку «Правого Сектору». Після того, як керівник «Правого Сектору» в Рівненській області Роман Коваль  відмовився сприяти Федорчуку А.Б. у його злочинних та рейдерських діях, останній вигнав «Правий Сектор» із офісу та спалено автомобіль Р. Коваля.Детальніше в статті.


Для силового прикриття своїх рейдерських захоплень Федорчук А.Б. найняв представників «Національного Корпусу» в Рівненській області, які діють під прикриттям Громадського формування з охорони громадського порядку «Характерник», оскільки така охорона для Федорчука А.Б. є значно дешевшою.

Але цього Федорчуку А.Б. виявилося замало, і він вирішив звернутися до Рівненського окружного адміністративного суду із позовом до виконавчої служби та Асоціації «Рівнеагробуд». Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Борискін С.А. за велику винагороду у жовтні 2018 року прийняв незаконне рішення, яким дозволив Федорчуку А.Б. не виконувати рішення Рівненського міського суду про витребування будівлі по вул. 16 Липня, 10 в м. Рівне на користь Асоціації «Рівнеагробуд», при тому, що таке рішення міського суду було залишене без змін всіма Великою Палатою Верховного Суду. Тобто адміністративний суд фактично дозволив не виконувати рішення Верховного Суду. Таке незаконне рішення судді-хабарника невдовзі було скасоване Восьмим апеляційним адміністративним судом.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *